Вітрильний спорт

Клубы по интересам, расскажите о своем любимом увлечении и найдите единомышленников. Охота, рыбалка, рукоделие, цветоводство...
Ответить
Ghost
Сообщения: 2
Зарегистрирован: 03 июн 2013, 08:14
Откуда: счастливцево

Вітрильний спорт

Сообщение Ghost » 03 июн 2013, 08:22

В уяві багатьох вітрильний спорт це спорт мажорів і алкашів. Про алкашів в певній мірі згодний) . Про мажорів не дуже. Так, це задоволення не з дешевий, але яхта коштує менше, наприклад, ніж авто. В обслуговуванні і то дешевше. Емоції ж не порівняти.

Так само як і зі стрибками, словами не розказати, що таке йти під вітрилом. Це відчуття повної свободи, свободи якою керуєш саме ти.

Ще один з міфів, що прогулянка на яхті — це коли ти на носі валяєшся з бокалом шампансько , загоряєш і дивися в блакитне небо. Вітрило це жорстокий спорт. Спорт до зірваних шкотами рук, до постійного холоду і вологи, до боротьби за своє життя в шквал. Вода не вибачає помилок, тому хочеться дати вам кілька порад як себе вести на яхтах.
яхта.jpg
яхта.jpg (29.77 КБ) 2791 просмотр
1. Взуття має бути зручним і закривати ваші пальці. На палубі багато різних виступаючих частин.
Взуття має бути з підошвою яка не слизька, тут я думаю все зрозуміло.
Бажано брати взуття з білою підошвою і немарке. А то змусять вас потім палубу відчищати від ваших слідів.

2. Не дивлячись на те, яка зараз погода бажано мати з собою вітровку і теплу кофту. На воді завжди прохолодніше і погода міняється швидше.

3. На яхті можна триматися ЗА ВСЕ крім шкотів/брасів і інших мотузок які постійно рухають. Зазвичай, все міцно закріплено , а випадати за борт , думаю нікому не хочеться.

4. Бажано не вставати на повний зріс в траектоії руху гіка ( горизонтальна палка, яка відходить від основного вітрила) . Він іноді має властивість дуже швидко перекидуватися з борту на борт із величезною силою. Те що викине за борт — пів біди. Може вдарити доволі сильно. Ну, або тренуйтеся дуже швидко присідати при команді "Поворот".

5.Розраховуйте свої сили. Так, на яхтах п’ють, а іноді навіть бухають нещадно, але то люди звичні . Постійне качання і алкоголь дивно діють на людей. Перевірено не раз. А до лікарні шлях не близький.

6. Якщо ви збираєтеся в чартер з якоюсь компанією, дуже раджу їхати зі знайомими і перевіреними людьми. 7-10 днів з неприємними особами в замкнутому просторі, коли немає куди втікти — це дуже і дуже важко психологічно.

7. За борт не можна викидувати нічого крім органіки і недопалків. Я розумію, що недопалки це також не є добре, але дівати їх на яхті категорично немає куди.

8. Останнє і найголовніше правило. Щоб ви не повичитували, як би ви не думали — капітан ЗАВЖДИ правий. Він несе відповідальність за свої вчинки, за судно і нарешті за ваші життя. Слухатися його обов’язково!.

Звичайно, дані поради вам будуть корисними , якшо ви не збираєтеся пролежати всю подорож мішком в каюті визираючи в ілюмінатор, а захочете долучитися до величного процесу керування вітром. Повірте, воно того варте.
Приємного плавання.

Ответить