ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Новости и события в жизни г. Геническ, Ген. Горка, Счастливцево, Стрелковое
Ответить
Power
Сообщения: 99
Зарегистрирован: 03 мар 2013, 20:10

ЕКСПРЕС-ІНФОРМАЦІЯ

Сообщение Power » 09 апр 2013, 17:26

За 3 місяці 2013 року в області виникло 303 пожежі, що на 22, 5 відсотків менше, ніж за аналогічний період 2012 року. На пожежах загинуло 26 осіб (-23,5%), травмовано на пожежах 10 осіб (-54,5%). Прямі збитки від пожеж складають 6473 тис. грн., побічні – 13119 тис. грн.

Вогнем знищено та пошкоджено 127 будівель, 30 одиниць техніки, 31 тонна кормів. Разом з тим врятовано життя 47 осіб та матеріальних цінностей на 18591 тис. грн.
Найбільше пожеж трапилось в житловому секторі – 265, на профілактуємих об’єктах – 9. Щодо причин, то через необережне поводження з вогнем сталось 176 пожеж, через порушення правил монтажу та експлуатації електроустаткування – 69, пічного опалення – 22, підпали – 24, через дитячі пустощі та несправність виробничого обладнання по 1.

17 березня о 8:20 на диспетчерський пульт державної пожежно-рятувальної частини №3 надійшла інформація про те, що у смт Велика Лепетиха по вул. Щорса горить районний будинок культури. На місце події відразу виїхав черговий караул. Після проведеної розвідки о 8:27 було подано перший ствол. Загалом на гасінні пожежі було задіяно 2 ствола «РСК-50». Вже о 9:00 пожежу локалізовано, а о 9:25 – ліквідовано.
Встановлено, що горіли оркестрова яма і сцена, в актовому залі будинку культури було сильне задимлення. Площа пожежі склала 70 кв.м. Глядацька зала культосвітнього закладу не постраждала. Причина пожежі – коротке замикання електропроводки в щитовій.

20 березня о 04:24 на пульт служби 101 смт Новотроїцьке надійшло повідомлення про те, що на вул. Херсонській горить хатина. Горіння виявили сусіди, які і зателефонували.
За вказаною адресою виїхав пожежно-рятувальний підрозділ. Вогонь вже охопив майже весь будиночок. Після ліквідації пожежі на місці події виявлено обгорілі тіла двох чоловіків: 28-річного власника помешкання, особа іншого встановлюється.
Зі слів сусідів стало відомо, що у цьому будинку часто збирались компанії за пляшкою «оковитої». Таке ж застілля було і в цей вечір.
Управління ДСНС закликає громадян дотримуватись правил пожежної безпеки у побуті і застерігає, що першопричина пожеж та трагічних випадків – необережне поводження з вогнем та куріння в нетверезому стані.

Навесні все частішими стають випадки виявлення населенням боєприпасів з часів війни під час упорядкування садиб, проведення сільськогосподарських робіт, пошуках металобрухту та ін.
З початку року піротехнічною групою вже вилучено та знешкоджено 120 боєприпасів часів ВВВ.

24 березня об 11:10 на пульт зв’язку Державної пожежно-рятувальної частини № 7 м. Генічеська надійшло повідомлення від місцевого жителя про те, що у прибережній зоні Утлюкського лиману Азовського моря на відстані близько 1,5 км від м. Генічеськ виявлено металевий предмет схожий на авіаційну бомбу.

На місце пригоди виїхала оперативна група районного відділу Управління ДСНС. По прибуттю було встановлено, що на вказаній території на поверхні землі знаходиться авіабомба ФАБ-100 часів 2 світової війни.
Місце знахідки довелось огородити підручними засобами, була виставлено охорона силами райвідділу міліції та надана заявка на залучення піротехнічної групи Управління ДСНС області.
27 березня на місце прибула піротехнічна група. Під час огляду встановили, що ФАБ-100 з головним підривником приведена у бойове положення і могла вибухнути під час транспортування до визначеного місця знешкодження. Тому цього ж дня відбулось засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Генічеської РДА, в ході якої прийняли рішення щодо підриву небезпечного боєприпасу на місці знаходження. О 17:30 авіабомбу успішно знешкоджено.

Вибухонебезпечні предмети, що залишилися після Великої Вітчизняної війни, можна знайти у водоймах, у лісі, у полі, на городі, у руїнах будівель, під час розкопок. Найчастіше їх знаходять у місцях колишніх бойових дій. Земля приховує багато небезпечних знахідок, на які можна натрапити й стати їхніми жертвами, навіть не підозрюючи про це. Ніхто не може гарантувати, що в землі під багаттям, розведеним на лісовій галявині, не причаїлися снаряди часів війни.

Навіть після довготривалого перебування у воді або землі ці речовини не втрачають здатності вибухати. Зовнішній вигляд боєприпасів від тривалого перебування в ґрунті або у воді сильно змінюється: під впливом вологи вони деформуються, іржавіють і від найменшого дотику можуть вибухнути. Ця зброя може розірватися в руці. Відомо чимало випадків, коли хлопці, не підозрюючи про небезпеку, гралися знайденими предметами. Така гра загрожує втратою здоров'я не лише тому, хто вирішив погратися, але й товаришеві, який стоїть поруч.

Тому в разі виявлення незнайомих предметів або схожих на вибухонебезпечні:
- у жодному разі не можна торкатися знахідок власноруч і дозволяти це робити іншим;
- про знайдені підозрілі предмети слід негайно повідомити дорослих (пожежно-рятувальній службі, у школі, міліції, найближчій установі);
- не можна розпалювати багаття поблизу знахідки;
- слід запам'ятати дорогу до того місця, де була виявлена знахідка, й поставити застережний знак.

Категорично забороняється:
- брати вибухонебезпечний предмет у руки, зберігати його, нагрівати та ударяти по ньому;
- переносити, перекладати, перекочувати його з місця на місце;
- намагатися розібрати;
- використовувати для розведення вогню, кидати, класти у вогонь;
- заносити в приміщення;
- закопувати в землю;
- кидати в криницю або річку;
- здавати на металобрухт;
- використовувати для виготовлення саморобних піротехнічних засобів - петард чи вибухових пакетів.

Невиконання цих вимог і правил може призвести до тяжких наслідків.


Заступник начальника ДПРЧ-7 УДСНС України у Херсонській області капітан служби ЦЗ С.А. Тищенко

Ответить