Що робити з медузами та як на них заробити 1 млн $

Обсуждения всего наиболее важного и интересного.
Ответить
Power
Сообщения: 99
Зарегистрирован: 03 мар 2013, 20:10

Що робити з медузами та як на них заробити 1 млн $

Сообщение Power » 28 окт 2018, 10:11

Першими використовувати медузне добриво на рисових полях почали сільгоспвиробники Японії.

Альтернативне застосування морських тварин відбулося після того, як вони заполонили навколишні води, заважаючи рибальству.

Причому, ця проблема актуальна не тільки для Японії. У доповіді ФАО говориться, що стрімке зростання популяції медуз стало однією з можливих причин виснаження рибних запасів в Середземному і Чорному морях. Медузи поїдають велику кількість ікринок і мальків риб, а надмірне рибальство призводить до подальшого скорочення популяцій риб.

Зменшити популяцію медуз може використання їх як сировини для виробництва органічних добрив. Для цього медуз подрібнюють, опріснюють та сушать. Далі вносять в ґрунт перед посадкою.

У результаті поле насичується азотом (12-13%) та пригнічується ріст бур’янів. Наприклад, в Японії урожайність рису була така ж сама, як й при застосуванні хімічних добрив.

Фактично, сировина для виготовлення таких добрив є і в Україні. Восени 2017 р. пляжі Одеси заполонили великі медузи-коренеро А в 2018 році велика кількість гігантів спостерігалася на Запорізькому і Херсонському узбережжі Азовського моря, Арабатській стрілці. Медузи були не тільки в воді, а й уздовж всього узбережжя.

Експерти з міста Генічеськ зазначають, що медузи для півдня – це унікальний ресурс. Їх можна відловлювати й продавати до азійських країн, де медуз споживають у їжу. А можна переробляти на добрива.

До того ж, добрива з медуз добре утримують вологу в ґрунті, що є лімітуючим фактором для південних областей.

Ответить